„ჩრდილოეთ კავკასია-ამიერკავკასიისა“ და „ვლადიკავკაზ-თბილისის“ მაგისტრალურ გაზსადენებზე სამუშაოები მიმდინარეობს
საქართველოს ნავთობისა და გაზის კორპორაციის გენერალურმა დირექტორმა ეკატერინე სისაურმა, დირექტორთან ტექნიკურ საკითხებში, შალვა კიკნაველიძესთან ერთად, დუშეთის მუნიციპალიტეტში, „ჩრდილოეთ კავკასია-ამიერკავკასიის“ DN1200 მმ-იან მაგისტრალურ გაზსადენსა და „ვლადიკავკაზ-თბილისის“ DN700 მმ-იან მაგისტრალურ გაზსადენზე მიმდინარე სამუშაოები დაათვალიერა.
საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის მიერ ახალი გზისა და ხიდების მშენებლობის გამო, მილსადენი, შვიდ მონაკვეთზე, ცამეტ სხვადასხვა ადგილას, ადგილმდებარეობას იცვლის ისე, რომ მისი გამართული ფუნქციონირება არ ფერხდება.
მიუხედავად რთული რელიეფური პირობებისა, სამუშაოები, კონტრაქტორი კომპანიის შესრულებით, ნავთობისა და გაზის კორპორაციის მიერ შემუშავებული ტექნიკური გეგმისა და ყველა საერთაშორისო სტანდარტის სრული დაცვით მიმდინარეობს.

Ekaterine Sisauri, General Director of GOGC, accompanied by Shalva Kiknavelidze, Technical Director, inspected the ongoing works in Dusheti Municipality. The focus of the inspection was the DN1200 mm "North Caucasus-Transcaucasia" and the DN700 mm "Vladikavkaz-Tbilisi" main gas pipelines.
Due to the construction of a new road and bridges by the Roads Department of Georgia, the pipeline is changing its location at thirteen different places across seven sections, guaranteeing that its consistent and proper functioning remains uninterrupted.
Despite the challenging terrain, the contractor company is executing all works in strict accordance with the technical plan developed by GOGC and in full compliance with all international standards.