ნავთობის, გაზისა და ინფრასტრუქტურის ყოველწლიური კონფერენცია GIOGIE 2012 დასრულდა
საქართველოს ნავთობბისა და გაზის კორპორაციის მხარდაჭერით, თბილისში საერთაშორისო ენერგეტიკული გამოფენა-კონფერენცია "ნავთობი, გაზი, ენერგეტიკა და ინფრასტრუქტურა" - GIOGIE-2012 გაიმართა.
ენერგოუსაფრთხოება, გაზის მიმწოდებლების დივერსიფიცირება, ჰიდროელექტროსადგურების რეკონსტრუქცია, გაზსაცავების მშენებლობა, უცხოელი ინვესტორების მოზიდვა და პრივატიზაცია იყო თემები, რომლებზეც სასტუმრო "რედისონ ბლუ ივერიაში" 28-29 მარტს იმსჯელეს.
საქართველოს ნავთობისა და გაზის კორპორაციის სახელით კონფერენციის მონაწილეებს კომერციული დირექტორი ლევან გოგოძე მიესალმა, კორპორაციის საქმიანობაზე, მიმდინარე და პერსპექტიულ პროექტებზე კი კორპორაციის ანალიტიკოსმა დავით ონიანმა ისაუბრა.
კონფერენციის მხარდამჭერები ენერგეტიკისა და ბუნებრივი რესურსების სამინისტრო, გარემოს დაცვის სამინისტრო, ინფრასტრუქტურისა და რეგიონული განვითარების სამინისტრო, ეკონომიკისა და მდგრადი განვითრების სამინისტრო და საქართველო-ბრიტანეთის სავაჭრო-სამრეწველო პალატა იყვნენ.
GIOGIE ყოველწლიურია და უკვე მეთერთმეტედ გაიმართა. წელს მასში 15 ქვეყნიდან 130-მდე დელეგატმა მიიღო მონაწილეობა.

Tbilisi hosted the 11th Georgian International Oil, Gas, Infrastructure and Energy Conference & Showcase - GIOGIE. The conference was supported by Georgian Oil and Gas Corporation.
On 28-29 March the delegates discussed the following key topics; energy security, diversification of gas delivery, HPPs reconstruction, construction of underground gas storages, attracting foreign investors and privatization.
On behalf of GOGC the company’s Commercial Director Mr. Levan Gogodze welcomed the conference participants, Mr David Oniani, GOGC analyst spoke about corporation activities as well as its current and prospective projects.
GIOGIE was officially supported by the Ministry of Energy and Natural Resources, Ministry of Environment Protection, Ministry of Regional Development and Infrastructure, Ministry of Economy and Sustainable Development and Georgian-British Chamber of Commerce.