კორპორაცია „ჩრდილოეთ კავკასია-ამიერკავკასიის“ მაგისტრალურ გაზსადენზე მდინარე არაგვის ნაპირის გამაგრების სამუშაოებს აწარმოებს
დუშეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ ნაღვარევში „ჩრდილოეთ კავკასია-ამიერკავკასიის“ DN1200მმ მაგისტრალური გაზსადენის 196-197 კმ-ზე მდინარე არაგვის მარჯვენა ნაპირის გამაგრების სამუშაოები მიმდინარეობს, სადაც ნავთობისა და გაზის კორპორაციის გენერალური დირექტორი ეკატერინე სისაური დირექტორთან ტექნიკურ საკითხებში, შალვა კიკნაველიძესთან ერთად იმყოფებოდა. მათ უშუალოდ პროცესში ჩართული ადამიანებისგან თითოეული შესრულებული ეტაპის შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიიღეს და სამომავლოდ დაგეგმილ სამუშაოებსაც გაეცნენ.
მილსადენის დაცვის აუცილებლობა დღის წესრიგში მდინარის მიერ მისი წარეცხვის შემთხვევებმა დააყენა. სამუშაოს, ნავთობისა და გაზის კორპორაციის დაკვეთითა და ფინანსური რესურსით, კონტრაქტორი კომპანია აწარმოებს. მისი დასრულების შემდეგ, მაგისტრალური გაზსადენის უსაფრთხოება უზრუნველყოფილი იქნება.

The bank reinforcement works are underway in the village of Naghvarevi, Dusheti Municipality. The works are being carried out on the right bank of the Aragvi River, at the 196-197 km section of the "North Caucasus-Transcaucasia" DN1200mm main gas pipeline.
The General Director of GOGC, Ekaterine Sisauri visited the site accompanied by the Technical Director, Shalva Kiknavelidze. They received detailed information about each completed stage from the people directly involved in the process and became familiarized with the works planned for the future.
The necessity of protecting the pipeline was raised due to cases of erosion by the river. The works are executed by a contractor company, commissioned and funded by GOGC. Upon its completion, the safety of the main gas pipeline will be ensured.