ნამახვან ჰესების მშენებლობაზე გამოცხადებული ინტერესტთა გამოხატვის საბოლოო ვადა ერთი თვით გახანგრძლივდა
28 მარტი, 2012
სს „ნამახვან ჰესების კასკადმა“ პროექტირების, მომარაგებისა და მშენებლობის მომსახურების შესაძენის მიზნით გამოცხადებული ინტერესტთა გამოხატვის საბოლოო ვადა ერთი თვით გაახანგრძლივა.
დაინტერესებულ კომპანიებს ინტერესის გამოხატვა 2012 წლის 2 მაისამდე შეეძლებათ.
ინტერესთა გამოხატვა აღნიშნულ ობიექტზე მიმდინარე წლის 4 თებერვალს გამოქვეყნდა. ნამახვან ჰესების კასკადის პროექტი ითვალისწინებს კასკადის მშენებლობას მდინარე რიონზე დასავლეთ საქართველოში ჯამური დადგმული სიმძლავრით 450 მგვტ. იგეგმება გადამცემი ხაზის აშენებაც გამომუშავებული ელექტროენერგიის გადასაცემად. კასკადი მდებარეობს კავკასიის მთიან რეგიონში, ჩრდილო-დასავლეთ საქართველოში, კერძოდ არსებული ლაჯანურისა და გუმათის ჰესებს შორის რიონის დაბლობზე.

Date for Expression of Interest for JSC Namakhvani HPP Cascade Construction Extended
JSC Namakhvani HPP Cascade has announced that it has extended the deadline for the expression of interest regarding the EPC (turn-key) services, which was launched on the 4th of February.
JSC Namakhvani HPP Cascade informs all the interested parties that thesubmission date of expression of interest is appointed on the 2nd of May, 2012.
Namakhvani HPP Cascade envisages the construction of a cascade with installed capacity of 450 MW on the Rioni River; the project area is on the Rioni river lowland between existing Lajanuri and Gumati HPPs in Western Georgia. In addition, transmission lines are planned to be built for evacuating the energy from the cascade.