,,გორი-ქარელის’’ 700მმ დიამეტრის 13კმ-იანი მონაკვეთის სამშენებლო სამუშაოების შესყიდვაზე ტენდერი გამოცხადდა
23 მარტი, 2015
სს “საქართველოს ნავთობისა და გაზის კორპორაციამ“ აღმოსავლეთ-დასავლეთის მაგისტრალური გაზსადენის „გორი-ქარელის“ 700მმ დიამეტრის 13კმ-იანი მონაკვეთის სამშენებლო სამუშაოების შესყიდვაზე ტენდერი გამოაცხადა.
გაზსადენის აღნიშნული მონაკვეთი აღმოსავლეთ-დასავლეთის მაგისტრალური გაზსადენის „გორი-ქარელი-ხაშურის“ 700მმ დიამეტრის 30კმ-იანი მონაკვეთის დარჩენილი სეგმენტების (13+17კმ) რეაბილიტაციის პროექტის ნაწილია. უკვე აშენებულია გაზსადენის „გორი-ქარელის“ 20კმ-იანი მონაკვეთი, რომელზეც მუშაობა 2014 წელს დასრულდა.
ტენდერში მონაწილეობის მსურველთათვის განაცხადების მიღების ვადა მიმდინარე წლის 15 აპრილს 15:00 საათზე იწურება.
აღმოსავლეთ-დასავლეთის (EWGP) მაგისტრალური გაზსადენის საპროექტო და სამშენებლო-სარეაბილიტაციო სამუშაოების დასრულებას სს „საქართველოს ნავთობისა და გაზის კორპორაცია“ 2017 წელს გეგმავს, რაც საშუალებას იძლევა მნიშვნელოვნად გაიზარდოს საქართველოს გაზმომარაგების ერთიანი სისტემის ფუნქციონირების ტექნოლოგიური საიმედოობა. პროექტების რეალიზაცია ასევე ხელს შეუწყობს შიდა ქართლისა და დასავლეთ საქართველოს რეგიონების მოსახლეობისა და საწარმოთა, თავისუფალი ინდუსტრიული ზონებისა და შავიზღვისპირა რეკრეაცული ზონის გარანტირებული გაზმომარაგების გაზრდას.

Tender for the Construction of DN700 Gori-Kareli 13km section of the main pipeline is announced
JSC Georgian Oil and Gas Corporation has announced a tender for the construction of the East-West Main Gas Pipeline DN700 Gori-Kareli 13km section.
This section of the main pipeline is the part of the DN700 Gori-Kareli-Khashuri 30 km section rehabilitation project. The project envisages finalization of rehabilitation works of the remaining segments (13+17 km) of Gori-Kareli-Khashuri section. Gori-Kareli 20 km section was constructed in 2014.
Interested entities should submit their bids before 3.00 pm. April 15, 2015.
JSC Georgian Oil and Gas Corporation intends to finalize the design and construction-rehabilitation works of the East-West Main Gas Pipeline (EWGP) in 2017, allowing to significantly increase technological reliability of operation of the unified gas supply system of Georgia. Implementation of projects will also facilitate increase of guaranteed gas supply to the population and enterprises of Shida Kartli and West Georgian regions, free economic zones and the Black Sea coastal recreation zone.