საქართველოს მწვანე ენერგიის განვითარების კომპანიამ 10 მცირე ჰესის პროექტირებაზე ინტერესთა გამოხატვა გამოაცხადა
16 აგვისტო, 2011
„საქართველოს ნავთობისა და გაზის კორპორაციის" შვილობილი „საქართველოს მწვანე ენერგიის განვითარების კომპანია"-მ მდინარეებზე წაბლარზე, ტეხურასა და ყვირილაზე 10 მცირე ზომის ჰიდროელექტრო სადგურის პროექტირებასა და ტექნიკური-ეკონომიკური დასაბუთების მომზადებაზე მონაწილეობის მისაღებად ინტერესთა გამოხატვა და წინასაკვალიფიკაციო შერჩევა გამოაცხადა.
დაინტერესებულმა კომპანიებმა ან კომპანიათა ჯგუფებმა სატენდერო ეტაპზე გადასასვლელად უნდა წარმოადგინონ ინფორმაცია მათი გამოცდილების და შესაძლებლობის შესახებ, მათ შორისაა: ბოლო 5 წლის აუდირებული ფინანსური ანგარიშები, ჰიდროელექტროსადგურის მშენებლობის თანამდეროვე სტანდარტები და მეთოდოლოგიები, თანამედროვე საინჟინრო პროგრამული უზრუნველყოფა, გეოლოგიური, გეოდეზიური და ჰიდროლოგიური კველევების მეთოდოლოგიები, პროექტირების გეგმა და სხვა.
ინტერესთა გამოხატვაში მონაწილეობის მსურველებმა წინადადებების პაკეტი 5 სექტემბერამდე უნდა გააგზავნონ ფოსტით ან ელექტრონულად საქართველოს ნავთობისა და გაზის კორპორაციაში, კახეთის გზატკეცილი N21.

Invitation for the Expression of Interest to Design 10 Small HPPs on Tsablari, Tekhuri and Qvirila Rivers
16 August, 2011
GGDEC - subsidiary company of the Georgian Oil and Gas Corporation has announced an invitation for the expression of interest/ prequalification to conduct feasibility study and design 10 small HPPs on Tsablari, Tekhuri and Qvirila rivers.
Interested companies and group of companies are invited to submit necessary documentation confirming their experience and performance in the field, including audited financial reports for 5 years, methodology and modern standards for HPP construction, engineering survey, methodologies for the preparation of geological, geodesic and hydrological studies and project design.
Interested parties may send requested documentation by mail or electronically no later than 15:00 PM, September 5, 2011 in the building of GOGC, 21 Kakheti Highway, Tbilisi.