ოდესა-ბროდი-პლოცკი-გდანსკის პროექტის ტექნიკურ-ეკონომიკურ დასაბუთებას ამერიკული კომპანია მოამზადებს
ევრაზიის ნავთობსატრანზიტო კორიდორის ოდესა-ბროდი-პლოცკი-გდანსკის პროექტის ტექნიკურ-ეკონომიკურ დასაბუთებას ამერიკული კომპანია "Granherne Ltd" მოამზადებს. "Granherne Ltd"-სა და "სარმატიას" წარმომადგენლებს შორის ხელშეკრულებას დღეს მოეწერა ხელი.
სატენდერო კომისიამ, რომელშიც საქართველოს ნავთობისა და გაზის კორპორაციის წარმომადგენელიც შედის, გამარჯვებული თერთმეტ კომპანიას შორის შეარჩია.
მილსადენის საერთაშორისო კომპანია "სარმატიამ" ოდესა-ბროდი-პლოცკი-გდანსკის პროექტის ტექნიკურ-ეკონომიკური დასაბუთების მომზადებაზე ტენდერი მიმდინარე წლის თებერვლის ბოლოს გამოაცხადა.
2008 წლის 18 თებერვალს, ვარშავაში, საერთაშორისო მილსადენის კომპანია "სარმატიას" ხუთი მონაწილე ქვეყნის გაფართოებული შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრის შემდეგ მმართველთა საბჭომ ხელი მოაწერა პროტოკოლს და რამდენიმე დოკუმენტს, რომელთაშ ორის, პროექტის ტექნიკურ-ეკონომიკური დასაბუთების მომზადებაც იყო.

An American company will elaborate a feasibility study for the Odessa-Brody-Plock-Gdansk project
The American company - Granherne Ltd will elaborate a feasibility study for the oil transit corridor known as the Odessa-Brody-Plock-Gdansk project. The agreement between Granherne Ltd and Sarmatia was signed today.
Bidding committee, including GOGC, has selected the winner from 11 participating companies.
“Sarmatia” an International pipeline company announced the tender for the elaboration of a feasibility study for the project in late February, this year.
On 18 February 2008, a meeting of 5 participating countries of the Sarmatia project was held in Warsaw. After the meeting the management Board of the project signed a protocol and several other documents, including the feasibility study.