ნავთობისა და გაზის კორპორაციასა და საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტს შორის მემორანდუმი გაფორმდა
საქართველოს ნავთობისა და გაზის კორპორაციასა და საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა, რომელიც მიზნად ისახავს ერთობლივი საგანმანათლებლო და კვლევითი პროექტების განხორციელებას, სტუდენტების პროფესიულ განვითარებასა და ნავთობისა და გაზის მიმართულებით კვალიფიციური კადრების მომზადების ხელშეწყობას.
მემორანდუმს ხელი მოაწერეს ნავთობისა და გაზის კორპორაციის გენერალურმა დირექტორმა, ეკატერინე სისაურმა და საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ვიცე-რექტორმა, თამარ წერეთელმა.
მხარეების შეფასებით, აღნიშნული პარტნიორობა ხელს შეუწყობს სამთო-გეოლოგიური და მთის მდგრადი განვითარების ფაკულტეტის სტუდენტთა პროფესიული უნარების განვითარებასა და უნივერსიტეტში მიღებული თეორიული ცოდნის პრაქტიკაში რეალიზებას. ამასთან, მხარეები ერთობლივად იმუშავებენ სტუდენტების კარიერული და დასაქმების შესაძლებლობების გაფართოებაზე, შრომის ბაზარზე მათი კონკურენტუნარიანობის ამაღლებასა და ქვეყნისთვის სტრატეგიულად მნიშვნელოვან სექტორში მათი, როგორც კვალიფიციური ახალგაზრდა კადრების მომზადებაზე.
მემორანდუმის ხელმოწერის ცერემონიას საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტისა და საქართველოს ნავთობისა და გაზის კორპორაციის ხელმძღვანელ პირებთან ერთად, უნივერსიტეტის კურსდამთავრებულებიც დაესწრნენ, რომლებიც ამჟამად კორპორაციის სხვადასხვა წამყვან პოზიციებზე წარმატებით მუშაობენ.

Memorandum of Mutual Cooperation Signed Between GOGC and the Georgian Technical University
A Memorandum of Mutual Cooperation has been signed between GOGC and the Georgian Technical University (GTU). The agreement aims to implement joint educational and research projects, support students' professional development, and facilitate the training of qualified personnel in the oil and gas sector.
The memorandum was signed by Ekaterine Sisauri, General Director of GOGC and Tamar Tsereteli, Vice-Rector of the Georgian Technical University.
According to the parties, this partnership will help students of the Faculty of Mining and Geology and Sustainable Mountain Development develop their professional skills and apply their theoretical university knowledge in practice. Furthermore, the parties will work together to expand students' career and employment opportunities, increase their competitiveness in the labor market, and prepare them as highly qualified young professionals for a sector of strategic importance to Georgia.
The signing ceremony was attended by the management of the Georgian Technical University and GOGC, as well as the university alumni who currently hold leading positions at GOGC.