მარიამ ქვრივიშვილმა ნავთობისა და გაზის კორპორაციის თანამშრომლებს ახალი ხელმძღვანელი, ეკატერინე სისაური წარუდგინა
24 ივლისი, 2025
საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრმა, მარიამ ქვრივიშვილმა, ნავთობისა და გაზის კორპორაციის თანამშრომლებს უწყების ახალი გენერალური დირექტორი, ეკატერინე სისაური წარუდგინა, რომელიც ამ დრომდე ფინანსურ და ქონების მართვის საკითხებში კორპორაციის დირექტორის პოსტს იკავებდა.
„უკვე არაერთი წელია, ეკატერინე ამ სისტემაში მუშაობს.  დარგის გამოცდილი პროფესიონალია და ნავთობის და გაზის კორპორაციის საქმიანობას დეტალურად იცნობს.  თავად კორპორაცია ქვეყნის ენერგეტიკულ სექტორის მნიშვნელოვანი შემადგენელი ნაწილია. დარწმუნებული ვარ, უწყება, მთლიანად მისი გუნდი, კიდევ უფრო წარმატებულად იმუშავებს ახალ ხელმძღვანელთან ერთად“, - აღნიშნა მარიამ ქვრივიშვილმა.
ეკატერინე სისაურს ხელმძღვანელ პოზიციებზე მუშაობის მრავალწლიანი გამოცდილება აქვს.  ნავთობისა და გაზის კორპორაციაში საქმიანობა მან, 2018 წლიდან, ქონების მართვის მიმართულებით დირექტორის პოზიციაზე დაიწყო. 2022 წლის ივნისიდან კი, პოზიციების შერწყმის შედეგად, მისი თანამდებობა განისაზღვრა როგორც დირექტორი ფინანსურ და ქონების მართვის საკითხებში. ამასთან, ეკატერინე სისაური სხვადასხვა დროს იკავებდა სსიპ სახელმწიფო ქონების ეროვნული სააგენტოს თავმჯდომარის, სსიპ იუსტიციის სახლის თბილისის ფილიალის მენეჯერის მოადგილის, სსიპ საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს თბილისის სარეგისტრაციო სამსახურის ადმინისტრაციის ხელმძღვანელის პოსტებს და ა.შ.
ეკატერინე სისაურს ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სამართალმცოდნეობისა და საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის საჯარო მმართველობის მაგისტრის ხარისხი აქვს.
ეროვნული კომპანიის სტატუსის მქონე, დივერსიფიცირებული საქართველოს ნავთობისა და გაზის კორპორაცია ინვესტორებთან გაფორმებულ პროდუქციის წილობრივი განაწილების ხელშეკრულებებში სახელმწიფოს ინტერესებს იცავს. კორპორაცია, როგორც საქართველოს მაგისტრალური გაზსადენების სისტემის მფლობელი, წამყვან როლს ასრულებს სახელმწიფოს ენერგოუსაფრთხოების უზრუნველყოფაში.

Mariam Kvrivishvili introduced Ekaterine Sisauri as the new head to the employees of the Georgian Oil and Gas Corporation (GOGC)
The Minister of Economy and Sustainable Development of Georgia, Mariam Kvrivishvili, presented Ekaterine Sisauri as the new General Director to GOGC employees. Prior to this, Ms. Sisauri served as the Financial and Property Management Director at GOGC.
"Ekaterine has been with this system for many years. She's an experienced professional in the sector and knows GOGC's operations in detail. GOGC itself is a crucial part of the country's energy sector. I'm confident that the company, and its entire team, will achieve even greater success with the new leadership," Mariam Kvrivishvili stated. Ekaterine Sisauri brings a wealth of experience from various managerial roles.
She joined GOGC in 2018 as Director for Property Management. In June 2022, following a merger of positions, her title was redefined as Financial and Property Management Director. Her past roles also include Chairman of the LEPL National Agency of State Property, Deputy Manager of Tbilisi Branch at LEPL House of Justice, and Head of Administration for Tbilisi Registration Service at LEPL National Agency of Public Registry.
Academically, Ekaterine Sisauri holds a Master's degree in Law from Ivane Javakhishvili Tbilisi State University and a Master's degree in Public Administration from the Georgian Institute of Public Affairs.
Georgian Oil and Gas Corporation is a diversified company with national company status. It plays a vital role in safeguarding the state's interests in Production Sharing Agreements signed with investors. Furthermore, as the owner of Georgia's main gas pipeline system, GOGC is instrumental in ensuring the nation's energy security.