საქართველოს ნავთობისა და გაზის კორპორაციამ გაზის ტარიფი შემოსავლების ხარჯზე შეამცირა
საქართველოს ნავთობისა და გაზის კორპორაციის გენერალური დირექტორის დავით თვალაბეიშვილის განცხადებით, გაზის ტარიფის შემცირება შესაძლებელი გახდა კორპორაციის შემოსავლების ხარჯზე. კერძოდ, კორპორაციამ შეამცირა კომპანია „სოკარ გაზ ექსპორტ იმპორტისთვის“ და შესაბამისად, ბუნებრივი გაზის სადისტრიბუციო კომპანიებისათვის მისაყიდი გაზის ფასი, რაც შესაძლებლობას იძლევა, რომ ქვეყნის მოსახლეობამ შემცირებულ ფასად მიიღოს ბუნებრივი გაზი.
საქართველოს მთავრობის გადაწყვეტილებით, 2013 წლის 1 მარტიდან საქართველოში მოსახლეობისათვის მიწოდებული ბუნებრივი გაზის ფასი კუბურ მეტრზე 5 თეთრით შემცირდება.

GOGC Reduced Gas Price at the Expense of its own Revenues
David Tvalabeishvili, General Director of Georgian Oil and Gas Corporation (GOGC) announced today that the reduction of tariffs for consumption of natural gas has been achieved at the expense of the company’s revenues. In particular, GOGC lowered gas purchase price for ‘SOCAR Gas Export-Import’ and accordingly to natural gas distribution companies, as a result consumers will pay less.
Based on the decision of the Government of Georgia, tariff for consumption of natural gas has been reduced by 5 tetri from March 1.