კორპორაციამ საჯარო განხილვები გამართა
სს “საქართველოს ნავთობისა და გაზის კორპორაციამ“ ელექტროენერგეტიკის და გაზის ინფრასტრუქტურის პროგრამის ფარგლებში ,,აღმოსავლეთ-დასავლეთის მაგისტრალური გაზსადენის რეაბილიტაციის პროექტის IV ეტაპის” გარემოზე ზემოქმედების შეფასების ანგარიშის საჯარო განხილვები გამართა.
,,გორი-ქარელის” მონაკვეთზე მაგისტრალური გაზსადენის რეაბილიტაციის პროექტის გზშ-ს განხილვა ხაშურსა და გორში, ,,ზესტაფონი-ქუთაისის’’ მონაკვეთზე გაზსადენის რეაბილიტაციის პროექტის გზშ-ს განხილვა კი ბაღდათში, ზესტაფონსა და თერჯოლაში გაიმართა.
ელექტროენერგეტიკის და გაზის ინფრასტრუქტურის პროგრამის ფარგლებში, რომელსაც აშშ-ს საერთაშორისო განვითარების სააგენტო აფინანსებს, ,,გორი-ქარელის” მონაკვეთზე 51 კმ სიგრძის, ,,ზესტაფონი-ქუთაისის’’ მონაკვეთზე კი, 23 კმ სიგრძის მაღალი წნევის მაგისტრალური გაზსადენების რეაბილიტაციაა დაგეგმილი.

GOGC Held Public Consultations
JSC Georgian Oil And Gas Corporation held public consultations on the environmental impact assessment (EIA) of the East West Main Gas Pipeline Rehabilitation Project Phase IV.
Public discussion on the environmental impact assessment for the rehabilitation of the Gori Kareli segment of the Main Gas Pipeline was held in Khashuri and Gori. As for the Zestaponi-Kutaisi segment, discussions were held in Baghdati, Zestaponi and Terjola municipalities.
Rahabilitation of the Zestaponi-Kutaisi 23 km and Gori- Kareli 51 km long segments of the Main Gas Pipeline is part of the East-West Gas Pipeline Rehabilitation Project Phase IV, prepared for the implementation under the Power and Gas Infrastructure Program (funded by the USAID).