მიწისქვეშა გაზსაცავის პროექტის ფარგლებში ადგილობრივ მოსახლეობასთან სკოპინგის ანგარიშის განხილვა გაიმართება
27 მაისი, 2019
შპს “საქართველოს გაზსაცავის კომპანია”, სამგორის სამხრეთი თაღის საბადოზე მიწისქვეშა გაზსაცავის პროექტის მომზადებისა და განხორციელების ფარგლებში, გეგმავს ბუნებრივ და სოციალურ პირობებზე ფონური მონაცემების ანალიზის (სკოპინგის) შედეგებისა და პოტენციური ზემოქმედების/შემარბილებელი ღონისძიებების განხილვას ადგილობრივ მოსახლეობასთან. შეხვედრა გაიმართება 6-7 ივნისს სოფელ ვაზიანსა და მუხროვანის დასახლებაში.

Discussions of the scoping report to be held with the local population within the framework of the Underground Gas Storage project
27 May, 2019
Within the scope of preparation and implementation of the Underground Gas Storage project on Samgori South Dome field, "Georgian Gas Storage Company" LLC plans to discuss the results of analysis of the background data on natural and social conditions (scoping) and potential influence/mitigating measures with the local population. The meeting will be held in village Vaziani and Mukhrovani settlement on June 6-7.