ბუქარესტში AGRI-ს დირექტორთა საბჭოს შეხვედრა გაიმართა
აზერბაიჯანი-საქართველო-რუმინეთის ინტერკონექტორის პროექტის განმახორციელებელი ერთობლივი კომპანია SC AGRI LNG Project Company SRL-ის დირექტორთა საბჭოს შეხვედრა 3-4 დეკემბერს ბუქარესტში გაიმართა, სადაც ბრიტანულმა კომპანიამ Penspen აქციონერთათვის AGRI-ს პროექტის საბოლოო ტექნიკურ-ეკონომიკური დასაბუთება წარადგინა.
აქციონერებთან ერთად შეხვედრას ესწრებოდნენ რუმინეთის საგარეო საქმეთა სამინისტროსა და ეკონომიკის სამინისტროს ენერგეტიკის დეპარტამენტის წარმომადგენლებიც.
დირექტორთა საბჭო 2015 წლის იანვარ-თებერვალში კომპანიის აქციონერთა გენერალური ასამბლეის ორგანიზებაზე შეთანხმდა.
AGRI-ს პროექტი საქართველოს შავი ზღვისპირეთის გავლით რუმინეთის, უნგრეთისა და სხვა აღმოსავლეთ ევროპული ქვეყნებისთვის კასპიის რეგიონიდან გათხევადებული გაზის მიწოდებას ისახავს მიზნად.
AGRI-ს პროექტის აქციონერები არიან SOCAR (აზერბაიჯანი-25%), GOGC (საქართველო-25%), ROMGAZ (რუმინეთი-25%) და MVM (უნგრეთი-25%).

AGRI Board of Directors held meeting in Bucharest
AGRI LNG Project Company S.R.L. (Azerbaijan-Georgia-Romania Interconnector) held the Board of Directors meeting on 3-4 December 2014 in Bucharest, Romania.
Penspen (the UK Company) provided presentation on final results of AGRI Project Feasibility Study to shareholders: SOCAR (Azerbaijan), GOGC (Georgia), ROMGAZ (Romania) and MVM (Hungary).
Board of Directors of AGRI LNG Company discussed the results of the report on AGRI feasibility study provided by Penspen. The Board of Directors suggested to organize the General Assembly of Shareholders of AGRI LNG Company in January-February 2015.
The representatives of the Ministry of Foreign Affairs of Romania and Energy Department of the Ministry of Economy of Romania attended as well.
AGRI Project (where shareholders are SOCAR 25%, GOGC 25%, ROMGAZ 25% and MVM 25%) is aimed to supply liquefied natural gas from the Caspian region through Georgian coast of Black Sea to Romania, Hungary and other Eastern European countries