სამშენებლო სამუშაოების შესყიდვაზე გამოცხადებულ ტენდერში კორპორაციის შვილობილმა - საქართველოს გაზის ტრანსპორტირების კომპანიამ გაიმარჯვა
12 ოქტომბერი, 2009
საქართველოს ნავთობისა და გაზის კორპორაციის მიერ მაგისტრალური გაზსადენის "საგურამო-ნავთლუღის" 700მმ დიამეტრის 50კმ-იანი მონაკვეთის 0-10 კმ-ს სამშენებლო სამუშაოების შესყიდვაზე გამოცხადებულ ტენდერში კორპორაციის შვილობილმა - საქართველოს გაზის ტრანსპორტირების კომპანიამ გაიმარჯვა.
პროექტი გაზსადენის 10-კილომეტრიანი მონაკვეთის მშენებლობას ითვალისწინებს.
სამშენებლო სამუშაოების დასრულების ვადა 2010 წლის 30 მარტია. ანგარიშსწორება კომპანიასთან ეტაპობრივად შესრულებული სამუშაოს მიხედვით მოხდება: მიღება-ჩაბარების აქტში დაფიქსირებული თანხის 10%-ის ოდენობით, მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 1 თვის ვადაში. საბოლოო ანგარიშსწორება კი სამუშაოების დამთავრებიდან 3 თვის ვადაში განხორციელდება.
ტენდერში, რომელიც 1 ოქტომბერს გამოცხადდა, მონაწილეობა სულ ოთხმა კომპანიამ მიიღო. პრეტენდენტებს, სხვა მოთხოვნებთან ერთად, უნდა წარმოედგინათ სატენდერო წინადადების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტია 1%ი-ს ოდენობით.
"საგურამო-ნავთლუღის" 700მმ-იანი მაგისტრალური გაზსადენის 50 კმ-იანი მონაკვეთის მშენებლობის პროექტი "საგურამო-წითელი ხიდის" პროექტის მეორე ეტაპია. პირველ ეტაპზე უკვე აშენდა "გარდაბანი-ნავთლუღის" 30-კმ-იანი მონაკვეთი. საქართველოს ნავთობისა და გაზის კორპორაციის დაკვეთით "საგურამო-ნავთლუღის" პროექტი უკრაინულმა კომპანია "ვნიპიტრანსგაზმა" მოამზადა. "საგურამო-წითელი ხიდის" პროექტის განხორციელების შემდეგ საქართველოს ტრანსპორტირების კომპანიას შესაძლებლობა ექნება სამი დამოუკიდებელი წყაროდან მიღებული ბუნებრივი აირი საქართველოს რეგიონებში ნებისმიერ მომხმარებელს მიაწოდოს.

Georgian Gas Transportation Company won the tender for the purchase of Construction works
Georgian Gas Transportation Company won the tender announced by GOGC on the purchase of Construction works on 0-10km of the Saguramo-Navtlughi 50 km section D=700mm of the main gas pipeline.
The project envisages the construction of a 10km section of the pipeline.
The deadline for the completion of construction works is 30 March, 2010. The payment will be made after each stage of the work is completed with 10% of the amount shown in the act of receipt within a month after concluding the act of receipt. Payment will be made within 3 month after the completion of the work.
Four companies participated in the tender announced on October 1; the participants had to present a 1% of a bank guarantee along with the tendering proposal.
A 50km section of the Saguramo-Navtlughi 700mm of the main gas pipeline is the second phase of the Saguramo-Tsiteli Khidi project. Under phase I the Gardabani-Navtlughi 30 km section has been constructed.
By the order of GOGC a Ukrainian company Vnipitransgas prepared the project.
After the implementation of the Saguramo-Tsiteli Khidi projects Georgian Gas Transportation Company will be able to supply Georgian consumers with gas received from three different sources